Comunicate de presă

Adunare de devoțiune pentru tineri adulți din întreaga lume cu președintele Russell M. Nelson și sora Wendy W. Nelson

O inițiativă care învață persoanele care slujesc ca voluntari în Europa cum să-i ajute pe alții în timpul unei situații de criză

Programul Bisericii sprijină vindecarea în urma abuzului sexual

Vârstnicul Uchtdorf le spune refugiaților ucraineni din Polonia că Dumnezeu este cu ei

Volumul 3 din Sfinții relatează povestiri despre sfinți din zilele din urmă din întreaga lume

Cel de-al treilea volum mult așteptat al cărții Sfinții: Povestea Bisericii lui Isus Hristos în zilele din urmă a fost publicat astăzi în 14 limbi, ajungând la un public mondial. Acest nou volum, Boldly, Nobly and Independent (Cu îndrăzneală, cu noblețe și independent), relatează povestea sfinților din zilele din urmă din anul...

În toată Europa, sfinții din zilele din urmă ajută la desfășurarea de eforturi umanitare

Sfinții din zilele din urmă din Europa primesc binecuvântări în timp ce-i binecuvântează pe alții

Conducătorii sfinți din zilele din urmă atrag atenția asupra păcii personale în mijlocul tulburărilor din întreaga lume

Conducătorii la nivel mondial ai Bisericii lui Isus Hristos a Sfinților din Zilele din Urmă au subliniat calea către pacea personală prin Isus Hristos în pofida ravagiilor provocate de război și conflict, în cadrul conferinței generale bianuale a Bisericii (sâmbătă și duminică, 2 și 3 aprilie 2022).

Conferința Generală – Mesaje de pace și speranță prin Isus Hristos

Conferința generală a Bisericii lui Isus Hristos a Sfinților din Zilele din Urmă va fi transmisă în direct către milioane de oameni din întreaga lume în zilele de 2 și 3 aprilie 2022.

Sfinții din zilele din urmă din Europa găsesc moduri noi de a le sluji refugiaților

În timp ce fluxul de refugiați din Europa de Est crește, Biserica lui Isus Hristos a Sfinților din Zilele din Urmă continuă să aibă un rol activ în cadrul eforturilor de ajutorare care se fac în întreaga Europă.