Publicul este invitat să facă turul Templului Paris, Franța

Casa deschisă a Templului Paris, Frața, în timpul căreia toți doritorii vor putea vizita minunata construcție, începe sâmbătă 22 aprilie 2017.

„Memberii Bisericii lui Isus Hristos a Sfinților din Zilele din Urmă din Franța au așteptat cu nerăbdare, timp de mulți ani, construirea unui templu”, a spus episcopul Gérald Caussé, episcopul care prezidează al Bisericii lui Isus Hristos a Sfinților din Zilele din Urmă, despre noul Templu Paris, Franța. Acest templu este „un răspuns la rugăciuni”, a spus dânsul.

Urmăriți prezentarea video de mai jos pentru un tur virtual al clădirii. (Video în limba engleză)

Pentru rezervări accesați templeopenhouse.lds.org.

Pentrua vedea fotografii din interiorul și împrejurimile Templului Paris apăsați aici.

Citiți întregul articol în limba engleză aici.

Pentru a afla mai multe despre arhitectura Templului Paris apăsați aici.