Templul Freiberg îşi deschide porţile vizitatorilor în data de 12 august

Vă invităm, cu drag, să vizitaţi proaspătul renovat Templu Freiberg, Germania, al Bisericii lui Isus Hristos a Sfinţilor din Zilele din Urmă.

De vineri, 12 august, până sâmbătă, 27 august 2016, tururi publice sunt oferite gratuit pentru toate vârstele. Orarul este după cum urmează: în zilele de luni de la ora 9 la ora 17, iar de marți până sâmbătă de la ora 9 la ora 20. Toate orele sunt exprimate în ora locală din Germania. În zilele de duminică nu se vor face vizite.

Informații generale:

• Vizita cuprinde un tur ghidat şi o scurtă prezentare video.
  • Vă recomandăm să purtaţi pantofi confortabili și îmbrăcăminte decentă.
  • Grupuri mai mari de 10 persoane pot face o programare prin e-mail sau prin telefon la +49 (0)3731 359610.
  • Accesul este liber.
  • Nu este permis accesul câinilor însoțitori în templu.
  • Vă rugăm, nu fumaţi nicăieri în curtea Templului sau în casa de întruniri.
  • Vă rugăm, pe cât posibil, să folosiți transportul în comun.

Vă aşteptăm cu mare drag!