Templele Oakland California şi Washington D.C. vor fi renovate

Prima Preşedinţie a Bisericii lui Isus Hristos a Sfinţilor din Zilele din Urmă a anunţat închiderea a două temple pentru renovări majore. Templul Oakland California va fi închis în februarie 2018, iar Templul Washington D.C. în martie 2018. După mai multe decenii de slujire, sistemele mecanice ale acestor temple vor fi modernizate, iar finisajele şi decoraţiunile interioare vor fi împrospătate.

După renovări Templul Oakland California va fi rededicat în anul 2019, iar Templul Washington D.C. în anul 2020. Informaţiile referitoare la casa deschisă şi rededicare vor fi anunţate atunci când renovările vor fi aproape termiante.