French-Flag.PNG

Biserica îşi exprimă condoleanţele celor afectaţi de atacurile din Nisa, Franţa

Patrick Kearon, preşedinte al Bisericii lui Isus Hristos a Sfinţilor din Zilele din Urmă din Zona Europa şi membrii Bisericii din Fraţa se alătură tuturor oamenilor de bună credinţă pentru a-şi exprima cele mai sincere condoleanţe familiilor şi prietenilor victimelor evenimentului tragic care a avut loc noaptea trecută la Nisa. Jelim azi în timp ce ne gândim la tragedia care a avut loc şi ne rugăm pentru cei afectaţi, pentru familiile lor şi pentru cei dragi lor.

Patrick Kearon, Président de l'Eglise de Jésus-Christ des Saints des Derniers Jours pour l'Europe, et les membres de l'Eglise en France se joignent à toutes les personnes de bonne volonté pour exprimer leurs plus sincères condoléances aux familles et amis des victimes du dramatique événement survenu la nuit dernière à Nice. Nous pleurons aujourd'hui alors que nous considérons la tragédie qui vient d'avoir lieu et nous prions pour ceux qui sont touchés, pour leurs familles et leurs proches.