Vârstnicul Uchtdorf se întâlnește cu cancelarul german la Berlin

Vârstnicul Dieter F. Uchtdorf, din Cvorumul celor Doisprezece Apostoli al Biseri cii lui Isus Hristos a Sfinților din Zilele din Urmă, s-a întâlnit cu Angela Merkel, cancelarul german, în Germania, vineri, 6 iulie 2018.

A fost prima întâlnire oficială dintre cancelarul german și un înalt conducător al Bisericii. Vârstnicul Uchtdorf a fost invitat să se alăture întrunirii de către senatorul de Utah al Statelor Unite, Orrin Hatch, un sfânt din zilele din urmă. Întrunirea a avut loc la Cancelaria Federală din Berlin. Dânsul a considerat invitația o onoare și o bucurie.