TabChoir_EuropeTour.jpg

The Tabernacle Choir anunță date reprogramate pentru turneul din anul 2022

The Tabernacle Choir and Orchestra at Temple Square au anunțat mai multe detalii privind turneul lor din anul 2022 în șapte orașe din patru țări nordice și Regatul Unit.  Tuneul a fost amânat de două ori din cauza restricțiilor impuse de COVID-19. Turneul reprogramat, din anul 2022, se va desfășura acum pe parcursul a 22 de zile, de joi, 16 iunie, până joi, 7 iulie. Turneul se va desfășura în aceleași orașe în care a fost planificat inițial. Mai jos găsiți lista noilor date; concertele încep la ora 20:00.

• Stockholm, Suedia - data: 18 iunie 2022 (sâmbătă)*; locul: Konserthuset Stockholm
  • Helsinki, Finland - data: 21 iunie 2022 (marți); locul: (va fi anunțat)
  • Copenhaga, Danemarca - data: 25 iunie 2022 (sâmbătă); locul: DR Koncerthuset
  • Oslo, Norvegia - data: 28 iunie 2022 (marți); locul: Oslo Spektrum
  • Edinburgh, Scoția - data: 1 iulie 2022 (vineri); locul: Usher Hall
  • Newport, Sudul Țării Galilor - data: 4 iulie 2022 (luni); locul: International Convention Centre Wales
  • Cardiff, Țara Galilor - data: 6 iulie 2022 (miercuri); locul: St. David’s Hall (numai pe bază de invitație)

* Spectacol matineu la ora 14:00, precum și concert de seară.

„Suntem încântați pentru faptul că, prin cooperarea semnificativă a locurilor în care au loc spectacolele și a partenerilor noștri de călătorie, am putut să reprogramăm acest turneu la aceste date din anul 2022”, a spus președintele The Tabernacle Choir, Ron Jarrett. „Vom putea, totuși, să realizăm conceptul original, acela ca turneul să aibă loc în Țara Galilor și alte zone importante pentru moștenirea The Tabernacle Choir, ai cărui primi membri au fost persoane convertite în perioada de început a Bisericii lui Isus Hristos a Sfinților din Zilele din Urmă, care au avut talente muzicale și au venit din aceste locuri.”

Înainte de reprogramarea turneului, au fost puse în vânzare bilete în Stockholm, Copenhaga și Edinburgh. Pentru spectatorii care au cumpărat bilete la aceste concerte, s-au făcut aranjamente ca aceste bilete să fie transferate pentru noile date ale concertului din anul 2022. Fiecare dintre aceste locuri va menține legătura cu deținătorii de bilete prin e-mail, cu privire la procedurile privind biletele. E-mailurile din Stockholm și Copenhaga vor oferi informațiile privind recuperarea banilor pentru bilete. Deținătorii de bilete din Edinburgh pot trimite e-mail la customer.enquiries@usherhall.co.uk pentru a solicita recuperarea banilor pentru bilete. Bilete au fost puse în vânzare în Stockholm, Copenhaga și Edinburgh. Disponibilitatea biletelor în celelalte locuri ale turneului va fi anunțată în viitor. Vedeți TabChoir.org/tour pentru mai multe informații.

De la primul său turneu desfăşurat în afara statului Utah, în anul 1893, The Tabernacle Choir a călătorit foarte mult în Statele Unite și în alte țări. A susținut spectacole în capitale ale muzicii din diferite țări, de la Israel, la Rusia, Japonia și Australia. The Tabernacle Choir a fost pentru ultima dată în turneu în aceste patru orașe nordice acum 39 de ani, în anul 1982. Nu a vizitat Țara Galilor sau Scoția de la primul turneu european din anul 1955. Aproximativ 65 de membri ai Orchestra at Temple Square au călătorit în turneu alături de membrii The Tabernacle Choir, din anul 2005.

The Tabernacle Choir and Orchestra at Temple Square sunt formate din artiști activi care înregistrează, folosind propria casă de discuri, care a lansat peste 90 de CD-uri, DVD-uri, cărți și alte produse, de când a fost fondată, în anul 2003. Lansarea CD-ului actual al The Tabernacle Choir, When You Believe: A Night at the Movies, a avut loc în anul 2020 și poate fi cumpărat, descărcat sau ascultat pe TabChoir.org/shop. Albumul a fost numărul 1 pe lista Billboard® Magazine’s Classical Crossover în prima săptămână de la lansare.

Pentru mai multe informații, vă rugăm să vizitați www.TheTabernacleChoir.org/tour. Resurse media suplimentare se găsesc pe site, la About Us/Newsroom