Publicul invitat să viziteze Templul Roma

Datele zilelor porților deschise și dedicării Templului Roma, Italia au fost anunțate

Publicul este invitat să viziteze primul templu al Bisericii lui Isus Hristos a Sfinților din Zilele din Urmă din Italia. Conducătorii Bisericii au anunțat că Templul Roma își deschide porțile pentru vizitele publicului larg în data de 28 ianuarie 2019. Tururi gratuite vor fi oferite până în data de 16 februarie 2019, cu excepția zilelor de duminică.

Rezervări și programări vor putea fi făcute cu câteva săptămâni înainte de zilele porților deschise la templeopenhouse.lds.org. Templul, situat în nord-estul Romei, aproape de Grande Raccordo Anulare, va fi dedicat oficial începând cu ziua de duminică, 10 martie 2019 și până în ziua de duminică, 17 martie 2019.

Date de contact pentru media:

Raimondo Castellani

Director național al Afacerilor Publice din Italia