YearInPictures_00166.JPG

Mesaj din partea Primei Președinții cu prilejul Paștelui, 2021

În această perioadă de Paște, sărbătorim cu recunoștință învierea Domnului și Salvatorului nostru, Isus Hristos. Proclamăm cu bucurie și mărturisim solemn că, datorită lui Isus Hristos, cu toții vom trăi din nou.

Misiunea Fiului Său, Isus Hristos, este esențială în planul etern al lui Dumnezeu. El a venit să-i mântuiască pe copiii lui Dumnezeu. Prin ispășirea Salvatorului, învierea și nemurirea au devenit o realitate pentru toți și viața eternă a devenit o posibilitate pentru toți aceia care vor fi demni. Isus a spus:

„Eu sunt învierea și viața. Cine crede în Mine, chiar dacă ar fi murit, va trăi. Și oricine trăiește, și crede în Mine, nu va muri niciodată”. (Ioan 11:25-26)

Mulțumim lui Dumnezeu pentru ispășirea lui Isus Hristos și pentru darul Său al învierii!