Subiect

Societatea de Alinare

Societatea de Alinare este pentru femeile cu vârsta de cel puţin 18 ani şi are ca scop oferirea de ajutor în ceea ce priveşte nevoile temporale şi spirituale ale tuturor femeilor din cadrul Bisericii, precum şi celorlalte persoane care au nevoie. Societatea de Alinare a Bisericii lui Isus Hristos a Sfinţilor din Zilele din Urmă este una dintre cele mai mari organizaţii pentru femei din lume.

Vezi, de asemenea,

Programul Societăţii de Alinare le întăreşte pe femeile mormone