10-2015-Romanian.jpg

Vizionaţi Conferinţa Generală în direct

Conferinţa Generală

Membrii din toată lumea ai Bisericii lui Isus Hristos a Sfinţilor din Zilele din Urmă se adună în oraşul Salt Lake, de două ori pe an, pentru conferinţa generală. Şase sesiuni sunt ţinute în fiecare primăvară şi toamnă pentru ca membrii să primească instrucţiuni din partea conducătorilor Bisericii. Sesiunile sunt, de asemenea, transmise în întreaga lume în mai multe limbi. Când nu se adună pentru conferinţă, membrii Bisericii participă la adunările săptămânale de preaslăvire ale congregaţiilor locale în fiecare duminică.

Aici găsiţi programul vizionării în limba română.

Puteţi viziona conferinţa în direct în limba engleză la aici: