Vârstnicul Patrick Kearon exprimă condoleanțe victimelor exploziei din Manchester

Vârstnicul Patrick Kearon, președintele Zonei Europa a Bisericii lui Isus Hristos a Sfinților din Zilele din Urmă exprimă condoleanțe victimelor exploziei din Manchester:

„Inimile noastre sunt pline de tristețe din cauza violenței devastatoare din Manchester, unde tineri și părinții lor s-au adunat să petreacă o seară liniștită de muzică și distracție. Gândurile și rugăciunile noastre se îndreaptă către cei care suferă din pricina acestor evenimente tragice. Fie ca dragostea lui Dumnezeu și a oamenilor buni – dovedită prin acțiunile spontane de bunătate față de victime – să vindece inimi și să ofere alinare.”