Nouă Președinție a Tinerelor Fete anunțată în cadrul Conferinței Generale din aprilie 2018

Prima Președinție a Bisericii lui Isus Hristos a Sfinților din Zilele din Urmă a anunțat o nouă Președinție generală a Tinerelor Fete în cadrul sesiunii de sâmbătă după-amiază a celei de-a 188-a Conferințe Generale Anuale. Președintele Dallin H. Oaks, din Prima Președinție, a anunțat că sora Bonnie H. Cordon va sluji ca președintă generală a organizației Tinerelor Fete, din care fac parte membrele Bisericii cu vârste cuprinse între 12 și 17 ani. Sora Michelle Craig a fost chemată ca prima consilieră, iar sora Becky Craven va sluji ca a doua consilieră. Sora Lisa Harkness a fost chemată ca prima consilieră în Președinția generală a Societății Primare.