Noul sediu al Misiunii România-Republica Moldova

Azi, 07 februarie 2015, Misiunea România-Republica Moldova şi-a inaugurat noul sediu de pe Bulevardul Primăverii, nr. 19-21, din Bucureşti.

„Am dorit un sediu mai încăpător, mai primitor, unde să avem şi o sală de conferinţe pentru întâlniri oficiale, instruiri şi şedinţe. Dorim ca acest nou birou să devină un loc unde oamenii vor veni pentru a învăţa o limbă nouă sau lucruri precum bizuirea pe forţele proprii. Punem la dispoziţie servicii variate care îi vor ajuta să se bizuie mai din plin pe forţele proprii. Dorim ca acest nou sediu să fie un loc unde să ne adunăm şi să împărtăşim” – ne-a declarat preşedintele Clark Ivory, preşedintele Misiunii România-Republica Moldova.

La inaugurare au fost prezenţi toţi conducătorii locali ai congregaţiilor din România împreună cu soţiile dânşilor.