Declaraţie oficială

Apostolul Robert D. Hales în spital

Biserica lui Isus Hristos a Sfinților din Zilele din Urmă a dat următoarea declarație despre starea vârstnicului Robert D. Hales din Cvorumul celor Doisprezece Apostoli:

Vârstnicul Robert D. Hales a fost spitalizat în urmă cu mai multe zile pentru tratamentul unor afecțiuni pulmonare și alte afecțiuni. Pentru ca vârsnicul Hales să poată avea acces la atenție medicală continuă, doctorii dânsului au hotărât ca dânsul să nu participe la adunările Conferinței Generale ale Bisericii din acest sfârșit de săptămână.