Subiect

Centre pentru vizitatori

Biserica lui Isus Hristos a Sfinţilor din Zilele din Urmă are deschise centre pentru vizitatori în întreaga lume, pentru a-i ajuta pe oameni să înţeleagă crezurile Bisericii. Aceste centre pentru vizitatori, a căror vizitare este gratuită, sunt situate fie lângă un templu, fie lângă un sit istoric.

Fiecare centru pentru vizitatori este unic, însă toate scot în evidenţă angajamentul sfinţilor din zilele din urmă de a-L urma pe Isus Hristos. Printre celelalte subiecte abordate se numără scopul vieţii şi importanţa familiilor. Aceste crezuri sunt făcute cunoscute prin intermediul exponatelor, al prezentărilor audio-video şi al automatelor interactive. La fiecare centru sunt, de asemenea, misionariai Bisericii care sunt pregătiţi să răspundă la întrebări. Vizitatorii pot petrece cât de mult timp doresc la centru, în funcţie de programul lor.

Urmează o listă cu centre mormone pentru vizitatori; apasă linkul pentru a avea acces la mai multe informaţii, inclusiv îndrumări, programe de funcţionare şi informaţii de contact.

Centrul pentru vizitatori de la Dealul Cumora (Palmyra, New York)

Centrul pentru vizitatori de la templul din Laie, Hawaii

Centrul pentru vizitatori de la templul din Idaho Falls

Centrul pentru vizitatori din Independence, Missouri

Centrul pentru vizitatori de la situl istoric din Kirtland, Ohio

Centrul pentru vizitatori de la templul din Londra

Centrul pentru vizitatori de la templul din Los Angeles

Centrul pentru vizitatori de la templul din Mesa, Arizona

Centrul pentru vizitatori de la templul din oraşul Mexico

Centrul pentru vizitatori din Nauvoo, Illinois

Centrul pentru vizitatori de la templul din Noua Zeelandă

Centrul pentru vizitatori de la templul din Oakland, California

Centrul de genealogie din Park City, Utah

Centrul nordic pentru vizitatori din Piaţa Templului din oraşul Salt Lake

Centrul sudic pentru vizitatori din Piaţa Templului din oraşul Salt Lake

Centrul pentru vizitatori de la templul din St. George, Utah

Centrul pentru vizitatori de la templul din Washington D.C.