Președintele Nelson va vizita Europa, Africa și Asia în luna aprilie

Președintele Bisericii va fi însoțit de soția sa, Wendy, și de vârstnicul și sora Holland

Timp de două săptămâni, în luna aprilie, președintele Russell M. Nelson și soția sa, Wendy, împreună cu vârstnicul Jeffrey R. Holland și soția sa, Pat, vor vizita mai multe țări din Europa, Africa și Asia. Dânșii își vor începe vizita în data de 10 aprilie, se vor întâlni cu membri și misionari și vor vizita locuri legate de istoria Bisericii în aceste zone. Călătoria dânșilor se va încheia în data de 23 aprilie.

MormonNewsroom.org va prezenta reportaje detaliate despre aceste evenimente importante, inclusiv înregistrări video și fotografii.