Anunțuri privind numirea conducătorilor de misiuni, 2023

În acest an, sunt numite cupluri pentru conducerea a șase misiuni noi, numărul total de misiuni ale Bisericii din întreaga lume fiind 416

Prima Președinție a Bisericii lui Isus Hristos a Sfinților din Zilele din Urmă a chemat noi președinți de misiuni și soțiile dânșilor în 134 de misiuni din întreaga lume. Noile cupluri conducătoare își vor începe slujirea cu durata de trei ani în luna iulie 2023. Numele și însărcinările dânșilor pentru zonele din Europa sunt enumerate mai jos.

2023 mission presidents map image 01
Locurile unde vor sluji și numărul noilor președinți de misiuni și ale soțiilor dânșilor care își vor începe slujirea de trei ani în iulie 2023 în cele 134 de misiuni din întreaga lume. Grafică prin amabilitatea Church News.2023 by Intellectual Reserve, Inc. All rights reserved.
Download Photo

Zona Centrală, Europa