Anunțuri privind numirea conducătorilor de misiuni, 2024

Prima Președinție a Bisericii lui Isus Hristos a Sfinților din Zilele din Urmă a chemat noi conducători de misiuni în 12 misiuni din Europa. Noile cupluri conducătoare își vor începe slujirea cu durata de trei ani în luna iulie. Numele acestora și misiunile desemnate sunt enumerate mai jos. Se vor deschide două misiuni noi în Europa, începând cu 1 iulie 2024: Misiunea Hamburg, Germania și Misiunea Porto, Portugalia.

<p>În anul 2024, Prima Președinție a Bisericii lui Isus Hristos a Sfinților din Zilele din Urmă a chemat noi conducători de misiuni în 144 de misiuni. Aceasta include 36 de misiuni noi, dintre care două în Europa.</p>
În anul 2024, Prima Președinție a Bisericii lui Isus Hristos a Sfinților din Zilele din Urmă a chemat noi conducători de misiuni în 144 de misiuni. Aceasta include 36 de misiuni noi, dintre care două în Europa.2024 by Intellectual Reserve, Inc. All rights reserved.
Download Photo

Zona Centrală, Europa

Misiunea      Președintele și soția acestuia

Belgia, Olanda                                 Marius H. von Mollendorff și Natanya R. von Mollendorff